RC3, Uğur eklendi

remotes/1719566270942959428/master
Özcan Oğuz 4 years ago
parent 44a81f2b91
commit 21bb8f5654
Signed by: ooguz
GPG Key ID: 2D33E2BD3D975818
 1. 2
    content/_index.md
 2. 1
    content/sessions/ozgurluk-celiskisi.md
 3. 22
    content/speakers/ugur.md
 4. BIN
    static/images/speakers/ugur.jpg

@ -26,7 +26,7 @@ menu:
{{% home-info what="Attendees aimed:500,Days:2,Sessions:36,Parallel tracks:2" class="primary" %}}
{{% home-info what="Attendees aimed:500,Days:2,Sessions:23,Parallel tracks:2" class="primary" %}}
## What is ÖzgürKon?
ÖzgürKon is an international online conference, organized by Özgür Yazılım Derneği. 2020 has brought us an unexpected pandemic which no one has prepared for. COVID-19 is created an event vacuum since people are no longer able to gather physicaly. ÖzgürKon is aimed to fill this void by bringing worldwide free software community together in virtual space and underline the importance of free software in the light of current developments.

@ -8,6 +8,7 @@ tags:
- freedom
speakers:
- fatih
- ugur
draft: false
---
Birçok yazılımcı, özgür olmayan yazılımlar kullanarak kod yazarken aynı zamanda özgür yazılım / açık kaynak ekosistemlerine katkı sağlarlar. Peki bu bir çelişki mi? Özgür Yazılım üretmek mi, Özgür Yazılım kullanmak mı? Özgür yazılımlar neden sahipli yazılımlara göre daha az kullanılıyor?

@ -0,0 +1,22 @@
---
key: ugur
name: Uğur Arıcı
id: D1UJEdrxhHQowlM2LoIusKF26ir2
feature: true
company: 'Made by Sense'
city: 'İstanbul, Turkey'
photoURL: /images/speakers/ugur.jpg
socials:
- icon: twitter
link: 'https://twitter.com/ugursus'
name: ugursus
---
Merhaba, adım Uğur Arıcı. Doğduğumdan beri İstanbul‘da yaşıyorum. Dijital Ürün Yöneticiliği diye bahsettiğim; yazılım üzerine analiz, planlama, geliştirme ve danışmanlık hizmetleri verdiğim bir firmam var.
10 yılı aşan web geliştirme tecrübemi isteyen herkes için faydalı kılmaya çalışıyorum.
Çocuk yaşta oyun olarak görüp ilgilenmeye başladığım web geliştirme teknolojileri yıllar içinde günlük uğraşım haline geldi. Yerel ve küresel birçok firmanın işlerini yaptığım ajanslardan sonra, son 4 yıldır kendi dijital dönüşüm firmamı işletiyorum.
2015 yılından beri özgür yazılım etkinliklerinde kurslar açıyor, davet edildiğim üniversite etkinliklerinde web teknolojileri üzerine sunumlar yapıyorum. Katıldığım etkinliklerin bir listesini buradan görebilirsiniz. İnsanların bir araya gelerek birbirilerinden daha fazla öğrenebildiğine inandığımdan Laravel İstanbul ve Write the Docs İstanbul buluşmalarını düzenliyorum.
Şimdiye değin yüzlerce katılımcıyla, yüz yüze verdiğim kurslarda bir araya geldim ve bazı dersleri YouTube canlı yayınlarıyla tekrar ettim. Bazı öğrencilerimin başarı hikayeleri YouTube kanalımda mevcut.

Binary file not shown.

After

Width:  |  Height:  |  Size: 42 KiB

Loading…
Cancel
Save