Add redmi note 8 to device list

typoFixes
Neslihan 3 years ago
parent 0b54855dce
commit ab2a84e02e
  1. 6
      src/cihaz_guvenligi/mobil_cihaz_tercih.md

@ -33,9 +33,9 @@ Tavsiyemiz uygun bir cihaz alarak üzerinde [GrapheneOS](https://grapheneos.org/
Tavsiye edilen cihazlar:
* **[LineageOS için](https://lineageos.org/)**;
* [LG G3](https://wiki.lineageos.org/devices/d855) Türkiye'de kolaylıkla bulunabilen, temizi için biraz araştırma gerektiren ama zamanına göre çok iyi donanıma sahip bir cihazdır. LineageOS kurulumu rootlama gereğinden dolayı biraz baş ağrıtabilir ama fiyat/performansta çok başarılıdır. Ancak LG G3 cihazlar, kronik olarak anakart arızası yaşayabilmektedir. Bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
* [Sony Xperia Z](https://wiki.lineageos.org/devices/yuga) Görece eski bir donanım olan Z Türkiye'de bolca ve ucuza bulunabiliyor. LineageOS kurulumu da çok kolaydır. Lakin donanım yaşını gösterdiği için cihazınızı sonuna kadar kullanıyorsanız sizi tatmin etmeyebilir.
* [Xiaomi Redmi Note 7](https://wiki.lineageos.org/devices/lavender) Çok daha modern bir donanım olarak Redmi Note 7 performans isteyen kullanıcılar için iyi bir tercih olabilir. USB-C desteklediği için de geleceğe dönük rahat etmenizi sağlar. Ancak NFC desteği **bulunmamaktadır**.
* [LG G3](https://wiki.lineageos.org/devices/d855) Türkiye'de kolaylıkla bulunabilen, temizi için biraz araştırma gerektiren ama zamanına göre çok iyi donanıma sahip bir cihazdır. LineageOS kurulumu rootlama gereğinden dolayı biraz baş ağrıtabilir ama fiyat/performansta çok başarılıdır. Ancak LG G3 cihazlar, kronik olarak anakart arızası yaşayabilmektedir. Bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bataryası çıkarılabilmektedir.
* [Xiaomi Redmi Note 7](https://wiki.lineageos.org/devices/lavender) Bir üst modeline (Xiaomi Redmi Note 8) kıyasla fiyat olarak daha uygun bir seçenektir. USB-C desteklediği için de geleceğe dönük rahat etmenizi sağlar. Ancak NFC desteği **bulunmamaktadır**.
* [Xiaomi Redmi Note 8/8T](https://wiki.lineageos.org/devices/ginkgo) Çok daha modern bir donanım olarak Redmi Note 8 performans isteyen kullanıcılar için iyi bir tercih olabilir. USB-C desteklediği bulunmaktadır. Ancak Xiaomi Redmi Note 8 modelinin de NFC desteği **bulunmamaktadır**.
* **[GrapheneOS için](https://grapheneos.org/)**;
* Google [Pixel serisi](https://grapheneos.org/#device-support) cihazların tamamına GraphenOS kurulabilmekte fakat Pixel 4 sürümü henüz tamamlanmadı. Graphene uzun dönemli destek için, şimdilik Pixel 3 serisi cihazları önermektedir. GrapheneOS, Pixel 4 için tamamlandığında bu önerinin Pixel 4 olarak değişmesi muhtemel.

Loading…
Cancel
Save